Cestování v každém věku: Tipy na dovolenou seniorům na míru
Černá Hora. FOTO: Shutterstock

Cestování v každém věku: Tipy na dovolenou seniorům na míru

15. 4. 2024

Dovolená – to je odpočinek, pohoda a nové zážitky, ale když stáří začne klepat na dveře, klouby bolí, zrak se horší, schody začínají být problém, mohou se dostavit mnohé obavy, třeba i z cestování.

Při výběru destinací se pak objevují pochyby: „Jak to zvládnu? Jak se tam domluvím? Co když se něco stane…?“

Řešením je objednat si dovolenou u cestovní kanceláře, která se specializuje na dovolené pro seniory a která všechny takové obavy a problémy vyřeší za vás.  Nejvíce zkušeností se zájezdy pro klientelu 55+ má v České republice cestovní kancelář Delfín travel, díky které zažijete dovolenou bez obav a se vším komfortem.

Zájezdy seniorům na míru

„Děláme maximum pro to, abychom našim cestovatelům zařídili veškerý komfort a servis. Začínáme už výběrem vhodných destinací a hotelů na klidnějších místech, s pohodlným přístupem do moře a vhodným programem. S klienty je navíc po celou dobu cesty i pobytu průvodce, který jim pomáhá na letišti s odbavením, s komunikací v cizím jazyce a je přítomen u všech výletů. Pomáhá zkrátka vyřídit, co je potřeba – třeba i objednání pití v restauraci nebo vyřeší za klienty jakékoliv problémy, které během cestování mohou nastat,“ řekl jednatel cestovní kanceláře Delfín travel Tomáš Hubka.

Mar Menor – mrtvé moře Španělska

Mar_Menor_lāüivā_bahno.jpg

Nejoblíbenějším pobytovým zájezdem Cestovní kanceláře Delfín travel je destinace Mar Menor, která se nachází se ve španělské Murcii. Jedná se o rozlehlou lagunu se slanou vodou, která proslula hlavně bohatým výskytem léčivého bahna, bývá nazývána „mrtvé moře“ Španělska.

Aktivní dovolená – trend současnosti

Aktivní dovolená může být přínosem pro vaše zdraví, a navíc se trendy v cestování mění – senioři nechtějí už jen ležet na pláži, ale jsou aktivní a chtějí se bavit. Potvrzují to zaměstnanci Delfín travel, kterým se nyní plní hlavně aktivní a poznávací zájezdy. V Delfín travel přizpůsobili nabídku poptávce klientů o aktivnější dovolenou. Pobytové zájezdy si tak můžete doplnit třeba o cvičení jógy a vybrat si můžete ze široké škály poznávacích a turistických zájezdů. Náročnost a délku tras je přizpůsobena potřebám klientů, kteří si taky mohou vybrat od lehké až po náročnější turistiku.

Oblíbená Menorca

Menorca_shutterstock_431261278.jpg

Říká se, že pokud danou zemi chcete opravdu dobře poznat, měli byste po ní vyrazit pěšky. Na špičce nejoblíbenějších turistických zájezdů Delfín travel se již několik sezón drží španělský ostrov Menorca se zájezdem Toulky Menorcou. Máte-li rádi krátké túry s možností koupání na jedinečných plážích, průzračné moře a opojně vonící borovicové háje, vydejte se Menorcu. Všechny etapy jsou dlouhé maximálně 8 kilometrů, což odpovídá 2,5 hodinám chůze denně.

Překvapující Albánie

Alb†nie_shutterstock_154266695.jpg

Populární destinací mezi aktivními zájezdy je v současné době i dlouho opomíjená Albánie, kterou můžete poznat na turistickém zájezdu Albánská Odysea. „Když jsem poprvé vystoupil v Albánii z letadla, tak jsem tušil, že to bude stát za to. A stálo! Albánie mě překvapila. Všude byli lidé milí, vstřícní a ochotní. Má první cesta vedla na sever do hor a již samotná jízda po místních silnicích byl zážitek z jiného světa. A pak konečně hory – krásně divoké, málo osídlené a ospalý venkov s pasteveckými stezkami.... To se musí zažít, o tom se nedá vyprávět,“ řekl Tomáš Hubka.

Nádherná Černá Hora

shutterstock_2293077111.jpg

Dalším z aktivních zájezdů je na vzestupu v oblíbenosti je Černá Hora se zájezdem Lehká turistika v Černé Hoře – pěší putování po krásách Černé Hory, kde se setkáte nejen s její historií, ale objevíte její fascinující národní parky, hory a přírodní scenérie…

…cestování je krásné v každém věku a je jen na vás, kam vyrazíte.

 

 

 

cestování dovolená
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Byla jsem jak v Albánii tak i v Murcii. Tam jsem dokonce byla 4x. Španělské "Mrtvé moře" Menor Mar se mi líbí více než to v Izraeli. Před covidem jsem jezdila s cestovkou Delfín, která je zaměřena na seniory a musím její delegátky jen chválit. Perfektní program a služby.
Helena Štěpánková
Je to krása. S manželem jsme před lety využili nabídku Delfinu do Kalábrie a bylo to úžasné. Místo i servis cestovky na jedničku. Líbí se mi ta Menorca i Černá Hora.
Daniela Řeřichová
Hezká nabídka. Na Menorce jsme byli dvakrát, je opravdu překrásná.
Naděžda Špásová
Nabídka je sice zajímavá, ale tyto destinace nejsou pro nás.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...